OKI TCP-CNP1. pair of tweezers tips TxP series, conical 0.4x19.1 mm
€62.66
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27002
Manufacturer Nr.
TCP-CNP1
pair of tweezers tips TxP series, conical 0.4x19.1 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€62.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI RCP-SL2. Rework tip RxP series slot 3,48x1,63 mm
€42.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STP-CH25. Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 2,5x10 mm
€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for MFR-1100 and MFR-2200
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
Product details
| item number | WL27002 |
| model | TCP-CNP1 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | TCP-CNP1 |
| order unit | pair |
| product series | TxP Series |
| tip length | 19.1 mm |
| soldering tip diameter | 0.4 mm |
| tip shape | conical |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H4-TW |
| Manufacturer Nr. | TCP-CNP1 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI SFV-CH30AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 3x16.5 mm€14.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SCV-CH25. Soldering tip SxV series chisel-shaped 2.5x11 mm€12.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI STV-CH20. Soldering tip SxV series chisel-shaped 2x11 mm€9.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SCV-CH50AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x11.7 mm€14.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
