OKI SCP-CH30. Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 3x11 mm
€21.58
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27526
Manufacturer Nr.
SCP-CH30
Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 3x11 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€21.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI RCP-SL1. Rework tip RxP series slot 2,34 x 1,37 mm
€42.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI TFP-CNP1. pair of tweezers tips TxP series, conical 0.4x19.1 mm
€62.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
Product details
| item number | WL27526 |
| model | SCP-CH30 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCP-CH30 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 11 mm |
| tip width | 3 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SCP-CH30 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
