OKI SFP-CH25. Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 2,5x10 mm
OKI
Original product
Net price (excl. VAT)
€16.53
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL24724
Manufacturer no.
SFP-CH25
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.SFP-CH25
ConditionNew
Article
WL24724
Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 2,5x10 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-CH50. Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x10 mm
€12.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI DFP-CN3. Desoldering tip DxP series, D: 0.79 / 2.05 mm
€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
Product details
| item number | WL24724 |
| model | SFP-CH25 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFP-CH25 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 10 mm |
| tip width | 2.5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip temperature | 421 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SFP-CH25 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
