OKI SCP-CNB04. Soldering tip SxP series, conical angled 0.4x15.21 mm
OKI
Original product
Net price (excl. VAT)
€16.53
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL26999
Manufacturer no.
SCP-CNB04
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.SCP-CNB04
ConditionNew
Article
WL26999
Soldering tip SxP series, conical angled 0.4x15.21 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-CN05. Soldering tip SxV Series conical 0.5x8.5 mm
€11.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-CN04. Soldering tip SxP Series conical 0.4x8.6 mm
€15.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
Product details
| item number | WL26999 |
| model | SCP-CNB04 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCP-CNB04 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 15.21 mm |
| soldering tip diameter | 0.4 mm |
| tip shape | conical |
| tip alignment | bent |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SCP-CNB04 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
