OKI STV-CH10AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1x13.7 mm
€15.04
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27818
Manufacturer Nr.
STV-CH10AR
Soldering tip SxV series chisel-shaped 1x13.7 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-DRH615. Soldering tip SxP series hoof-shaped 60° 1,5x11,6 mm
€30.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-CN05. Soldering tip SxP series conical 0,5x4,95 mm
€20.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for temperature sensitive applications
- original easily accessible geometry
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL27818 |
| model | STV-CH10AR |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | STV-CH10AR |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 13.7 mm |
| tip width | 1 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| tip temperature | 365 °C |
| Manufacturer Nr. | STV-CH10AR |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI MFR-PS2200. 2-channel supply unit for MFR-2200 series€399.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI MFR-1110. 1-channel soldering/Desoldering station, with MFR-H1-SC2 handpiece€423.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI MFR-1120. 1-channel soldering/Desoldering station, with MFR-H2-ST2 handpiece€378.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI MFR-1140. 1-channel soldering/Desoldering station, with MFR-H4-TW soldering tweezers€512.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost

