OKI STV-CH15AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1.5x13.4 mm
€15.35
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27822
Manufacturer Nr.
STV-CH15AR
Soldering tip SxV series chisel-shaped 1.5x13.4 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CH50A. Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x11.3 mm
€12.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-CH30. Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 3x11 mm
€21.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for temperature sensitive applications
- original easily accessible geometry
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL27822 |
| model | STV-CH15AR |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | STV-CH15AR |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 13.4 mm |
| tip width | 1.5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| tip temperature | 365 °C |
| Manufacturer Nr. | STV-CH15AR |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI SFP-CNB04. Soldering tip SxP series, conical angled 0.4x15.21 mm€15.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SFP-CNB05. Soldering tip SxP Series conical angled long, 0,5x14,7 mm€15.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SFP-CNL04. Soldering tip SxP Series conical long 0,4x14,9 mm€15.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SFP-DRH05. Soldering tip SxP series, hoof-shaped angled 0.5x15.21 mm€30.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost