OKI SFP-CNB05. Soldering tip SxP Series conical angled long, 0,5x14,7 mm
OKI
Original product
Net price (excl. VAT)
€15.37
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL24731
Manufacturer no.
SFP-CNB05
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.SFP-CNB05
ConditionNew
Article
WL24731
Soldering tip SxP Series conical angled long, 0,5x14,7 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STP-CN05. Soldering tip SxP series conical 0,5x4,95 mm
€21.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI DFP-CNL4. Desoldering tip DxP series long, D: 1,05 / 2,3 mm
€47.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
Product details
| item number | WL24731 |
| model | SFP-CNB05 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFP-CNB05 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 14.7 mm |
| soldering tip diameter | 0.5 mm |
| tip shape | conical |
| tip alignment | bent |
| tip temperature | 421 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SFP-CNB05 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
