OKI SCV-CH15A. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1.5x11.3 mm
€12.90
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27884
Manufacturer Nr.
SCV-CH15A
Soldering tip SxV series chisel-shaped 1.5x11.3 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI PHT-752035. Soldering tip PHT series conical fine, 0.5x10 mm
€7.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-CH50AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x11.7 mm
€15.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
- optimized for thermal performance
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL27884 |
| model | SCV-CH15A |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCV-CH15A |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 11.3 mm |
| tip width | 1.5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| tip temperature | 460 °C |
| Manufacturer Nr. | SCV-CH15A |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI MFR-H2-ST2. Soldering iron for MFR series, new coil MFR-CA3€116.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost





