Warmbier 3110364. ESD Permastat packaging bag, pink, 250x300x0.1 mm, 100 pieces
€20.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60884
Manufacturer Nr.
3110364
ESD PERMASTAT packaging bag, pink, 250x300x0.1 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€20.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3711.DR.0816. ESD DRY SHIELD Abschirmbeutel, silber, 203 x 406 mm
€0.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-ABE-ME-ABS-76MI-457X356. ESD shielding bags METAL-IN, 356x457 mm, 76nm, 100 pieces
€57.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60882 | 250 mm x 200 mm |
| WL60883 | 400 mm x 300 mm |
| WL60884 | 300 mm x 250 mm |
| WL60885 | 150 mm x 100 mm |
| WL60886 | 200 mm x 130 mm |
| WL60887 | 225 mm x 150 mm |
| WL60888 | 500 mm x 400 mm |
| WL60889 | 600 mm x 500 mm |
- Conductive polyethylene film
- Weldable
- recyclable
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60884 |
| model | 3110. 0,1 mm |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3110.364 |
| width | 250 mm |
| height | 300 mm |
| order unit | PU |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,1 mm |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | no |
| Manufacturer Nr. | 3110364 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 1700.PU. ESD chair Industrial PU, standard version, black€327.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2850.300500.R.DE. Warning sticker, red, 300x500 mm, German/English€3.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier.Disposable shoe cover with contact band, blue, 100 pieces€41.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










