Warmbier 3210150. ESD CARBOSTAT packaging bag, black, 100x150x0.08 mm, 100 pieces
€7.41
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60914
Manufacturer Nr.
3210150
ESD CARBOSTAT packaging bag, black, 100x150x0.08 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€7.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-ABEZ-ME-ABS-76MI-457X457. ESD-shielding bags METAL-IN, 457x457 mm, with zip-closure, 76nm, 100 pieces
€94.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-BEZ-ROSA-ABL-0,09-80X76. ESD bag pink dissipative, with zip closure, 76x80 mm, thickness 0.09 mm, 100 pieces
€7.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60909 | 225 mm x 150 mm |
| WL60910 | 300 mm x 250 mm |
| WL60911 | 250 mm x 200 mm |
| WL60912 | 600 mm x 500 mm |
| WL60913 | 500 mm x 400 mm |
| WL60914 | 150 mm x 100 mm |
| WL60915 | 200 mm x 130 mm |
| WL60916 | 450 mm x 350 mm |
- Permanently volume-conductive film
- Protection against electrostatic fields
- Weldable
- recyclable
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60914 |
| model | 3210.150 |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3210.150 |
| width | 100 mm |
| height | 150 mm |
| order unit | PU |
| colour | black |
| colour manufacturer | black |
| material | copolymer |
| typical bleeder resistance | 104 - 105 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,08 mm |
| Reclosable | no |
| property packaging | conductive |
| Manufacturer Nr. | 3210150 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 7520.HF.SPN11.T. Pants adapter nozzle (4 mm) for 6 mm hose€45.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 8745.0401.XS. ESD glove polyester, with PVC knobs, XS€1.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost












