Knipex 92 09 02 ESD. ESD plastic tweezers, smooth, pointed, carbon fiber reinforced plastic, 115 mm
€4.46
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62952
Manufacturer Nr.
92 09 02 ESD
ESD plastic tweezers, smooth, pointed, carbon fiber reinforced plastic, 115 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€4.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Lindström TL AA-SA. Tweezers Boley type, fine, 130 mm
€18.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller Erem 3CSASL. Waver Erem 3CSASL Precision Tweezers, standard model for Delicate Work
€12.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Product details
| item number | WL62952 |
| model | 92 09 02 ESD |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 92 09 02 ESD |
| dimensions (LxWxH) | 135 mm x 11.5 mm x 15 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 172 mm x 61 mm x 20 mm |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| tool material | plastic |
| VDE | no |
| ESD safe | yes |
| tool length | 115 mm |
| tweezers type | plastic tweezers |
| Manufacturer Nr. | 92 09 02 ESD |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Knipex
-
Knipex 97 21 215 SB. Crimping pliers, black lacquered, 230 mm, sales packaging€21.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 97 21 215 C. Crimping pliers, painted black, 230 mm€20.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost












