Nitto Kohki EJC-32A 115V. Electric Needle Scaler - Jet Chisel
NITTO KOHKI
Original product
Net price (excl. VAT)
€1,009.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
NHK-65200101
Manufacturer no.
EJC-32A 115V
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EJC-32A 115V
ConditionNew
Article
NHK-65200101
Die gleiche hervorragende Leistung wie unser Luftwerkzeug!
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,009.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Nitto Kohki TW-70. Spring Balancer - Spring Balancer Series
€437.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Nitto Kohki LS-10. Pneumatic Orbital Sander - Line Sander
€238.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
The same excellent performance as our air tool!
Operates in private households with the standard power supply.
Special long and slim housing design especially suitable for tight corners.
Double insulated motors do not need earthing.
Free undergrip positions are best for your arebit situation.
Spezifikationen
| Stroke Rate (rpm): | 3.000 min-1 |
| Usable Needles: | 2 AD x 180 (32 pcs.) oder 3 AD x 180 (15 pcs.) |
| Operating Voltage: | 110 V AC 60Hz / 220 V AC 50Hz |
| Weight: | 4.5 kg |
| Accessories Included: |
|
| Manufacturer Nr. | EJC-32A 115V |
|---|---|
| Manufacturer | Nitto Kohki |
| Weight | 1.000000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










