Aventics 0821303309 (PRELIMINARY Filter NL2-FLP-G01) Vor- Filter, Serie NL2-FLP
€225.16
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821303309
Manufacturer Nr.
0821303309
Aventics 0821303309 (PRELIMINARY Filter NL2-FLP-G01) Vor- Filter, Serie NL2-FLP
Frequently Bought Together
-
This Item:
€225.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300303 (NL2-FRE-G014-GAU-100-PNB-AO-05) Filter-Druckregelventil, Serie NL2-FRE
€163.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300929 (NL2-SOV-G014-SOE-CON-DS) 3/2-Wegeventil, elektrisch betätigt, Serie NL2-SOV
€159.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 380 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | PRELIMINARY FILTER NL2-FLP-G014-PNB-AO-& |
| Manufacturer Nr. | 0821303309 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










