Aventics 0821300857 (NL6-FRE-G100-GAU-PBS-HO-40,00) Filter-Druckregelventil, Serie NL6-FRE
€468.65
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821300857
Manufacturer Nr.
0821300857
Aventics 0821300857 (NL6-FRE-G100-GAU-PBS-HO-40,00) Filter-Druckregelventil, Serie NL6-FRE
Frequently Bought Together
-
This Item:
€468.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300850 (NL6-FRE-G034-GAU-PNB-HO-40,00) Filter-Druckregelventil, Serie NL6-FRE
€452.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821303817 (NL6-FLA-G034-SSN-NO) Aktivkohle- Filter, Serie NL6-FLA
€547.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1 |
| Kondensatablass | halbautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 15000 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Filterbehälter | Behälter PC mit Schutzkorb Metall |
| Schutzkorb | mit Schutzkorb |
| SAP-Kurztext | NL6-FRE-G100-GAU-PBS-HO-40,00 |
| Manufacturer Nr. | 0821300857 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 2.400000 |
| HS-Code | 84811005 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










