Aventics R412007011 (AS3-FLS-G012-PBP-AC-05,00) Filter, Serie AS3-FLS
€130.69
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007011
Manufacturer Nr.
R412007011
Aventics R412007011 (AS3-FLS-G012-PBP-AC-05,00) Filter, Serie AS3-FLS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€130.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007193 (AS3-FRE-G038-GAN-100-PBP-HO-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS3-FRE
€102.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007069 (AS3-FLC-G012-SSS-HO-00,01-ICI) Feinst Filter, Serie AS3-FLC
€270.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos geschlossen |
| Nenndurchfluss Qn | 3500 l/min |
| Schutzkorb | mit Schutzkorb |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | AS3-FLS-G012-PBP-AC-05,00 |
| Manufacturer Nr. | R412007011 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.460000 |
| HS-Code | 84811005 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










