Aventics R412009209 (AS5-FRE-G100-GAU-080-PBP-HO-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS5-FRE
€286.28
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412009209
Manufacturer Nr.
R412009209
Aventics R412009209 (AS5-FRE-G100-GAU-080-PBP-HO-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS5-FRE
Frequently Bought Together
-
This Item:
€286.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412009186 (AS5-FRE-G100-GAN-080-PBP-AC-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS5-FRE
€338.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412009373 (AS5-SSV-G034-FIS-024-M12) Befüllventil, pneumatisch betätigt, Serie AS5-SSV
€368.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1 |
| Kondensatablass | halbautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 14000 l/min |
| Schutzkorb | mit Schutzkorb |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Filterbehälter | Behälter PC mit Schutzkorb PA |
| SAP-Kurztext | AS5-FRE-G100-GAU-080-PBP-HO-05.00 |
| Manufacturer Nr. | R412009209 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.200000 |
| HS-Code | 84811005 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










