Aventics R412007543 (RV1-G012-16,0 BAR) Sicherheitsventil, Serie RV1
€72.70
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007543
Manufacturer Nr.
R412007543
Aventics R412007543 (RV1-G012-16,0 BAR) Sicherheitsventil, Serie RV1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€72.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R414000700 (ED07-000-100-020-1M12A) E/P Druckregelventil, Serie ED07
€2,608.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 3610647600 (FS07-000-100-G014-PED-(0,1-7,1) Feinregelventil
€751.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Umgebungstemperatur max. | 100 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Betriebsdruck max. | 20 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | RV1-G012-16,0 BAR |
| Manufacturer Nr. | R412007543 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.210000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









