Aventics 0821303803 (NL6-FLS-G034-SSS-HO-40,00) Filter, Serie NL6-FLS
€293.40
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821303803
Manufacturer Nr.
0821303803
Aventics 0821303803 (NL6-FLS-G034-SSS-HO-40,00) Filter, Serie NL6-FLS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€293.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300991 (NL6-SOV-G100-SOE-CON-SS) 3/2-Wegeventil, elektrisch betätigt, Serie NL6-SOV
€377.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300967 (NL6-SSV-G100-GAN-MAN-SS) Befüllventil, pneumatisch betätigt, Serie NL6-SSV
€211.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/4 |
| Kondensatablass | halbautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 7200 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 20 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | NL6-FLS-G034-SSS-HO-40,00 |
| Manufacturer Nr. | 0821303803 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R412020746 (RPC-DA-040-0250-13-1-2-BAS) Rundzylinder, Serie RPC€159.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412010714 (PM1-M3-F001-V09-000-DINA-CON) Druckschalter, Serie PM1€128.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0822392909 (KPZ-DA-025-0080-00812241100002) Serie KPZ€121.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -










