Aventics R402001401 (ICM-DA-032-0015-0) Minizylinder, Serie ICM
€113.82
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R402001401
Manufacturer Nr.
R402001401
Aventics R402001401 (ICM-DA-032-0015-0) Minizylinder, Serie ICM
Frequently Bought Together
-
This Item:
€113.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822406910 (SWN-SA-10-005-M16X1,5) Einschraubzylinder, Serie SWN
€31.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1326220020 (ICM-SA-020-0025-0-62) Minizylinder, Serie ICM
€103.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 15 mm |
| Kolbendurchmesser | 32 mm |
| Kolbenstangengewinde | M10x1,25 |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | ICM-DA-032-0015-0 |
| Manufacturer Nr. | R402001401 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.310000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 5804850000 (CONNECTING PIECE) Endplatte links, Endplatte rechts€82.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Aventics R412003484 (CMS-B-BPDP 24EST) Feldbusanbindung optional mitE/A-Funktionalität (CMS), B-D€1,022.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5804710000 (BASE Plate ISO4-G1/2) Einzelanschlussplatte, Anschlüsse seitlich€61.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost




