OKI SFV-CN05AR. Soldering tip SxV Series conical 0.5x13.7 mm
€14.45
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24764
Manufacturer Nr.
SFV-CN05AR
Soldering tip SxV Series conical 0.5x13.7 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€14.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI RCP-QD6. Rework Tip RxP Series Quad for PLCC 44
€76.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-CHB15. Soldering tip SxP series, chisel-shaped 30° 1.5x12.04 mm
€21.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL24764 |
| model | SFV-CN05AR |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFV-CN05AR |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 13.7 mm |
| soldering tip diameter | 0.5 mm |
| tip shape | conical |
| tip temperature | 421 °C |
| Manufacturer Nr. | SFV-CN05AR |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI CH0252. Connecting Pants for Omniflex and BVX arms, 3.5 m€72.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SCP-CH25. Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 2,5x10 mm€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SCP-CH50. Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 5x7,6 mm€17.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SCP-CNB04. Soldering tip SxP series, conical angled 0.4x15.21 mm€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost