OKI SFP-DRK50. Soldering tip SxP Series knife shaped 5x16 mm
€51.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24736
Manufacturer Nr.
SFP-DRK50
Soldering tip SxP Series knife shaped 5x16 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€51.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-CH30AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 3x16.5 mm
€14.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-CNB04A. Soldering tip SxV series, conical angled 0.4x15.5 mm
€12.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
Product details
| item number | WL24736 |
| model | SFP-DRK50 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFP-DRK50 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 16 mm |
| tip width | 5 mm |
| tip shape | knife-shaped |
| tip temperature | 421 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SFP-DRK50 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
