OKI SCP-CH25. Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 2,5x10 mm
OKI
Original product
Net price (excl. VAT)
€16.53
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL26997
Manufacturer no.
SCP-CH25
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.SCP-CH25
ConditionNew
Article
WL26997
Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 2,5x10 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI DFP-CN4. Desoldering tip DxP series, D: 1,05 / 2,3 mm
€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STV-CH10AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1x13.7 mm
€15.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
Product details
| item number | WL26997 |
| model | SCP-CH25 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCP-CH25 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 10 mm |
| tip width | 2.5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SCP-CH25 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
