Solder fume extractor, 2 point extraction, Speed Control
€1,224.79
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL32779
Manufacturer Nr.
Solder fume extractor, 2 point extraction, Speed Control
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,224.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ULT 03.1.024. Digital device control
€670.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ULT 4-00107. Particulate filter cassette F9 for series 260
€306.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- with Speed Control
- with installation set and 2 point extraction units
- Drive: Rotary fan
- duct size: 50 mm
- Channel length: 5 meters
- Filter efficiency: 99,997%.
Product details
| item number | WL32779 |
| model | WLA 250S |
| manufacturer | WEIDINGER |
| width | 260 mm |
| height | 380 mm |
| depth | 260 mm |
| order unit | piece |
| power | 135 W |
| voltage | 230 V |
| noise level | 54 dBA |
| Manufacturer | A1-ESD |
|---|---|
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | A1-ESD equipment GmbH. Keldersstr. 15, DE-42697 Solingen, www.esd.equipment |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from A1-ESD










