Aventics 3610628700 (FS07-000-200-G014-LEV-(0,1-10,) Feinregelventil
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€800.46
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-3610628700
Manufacturer no.
3610628700
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.3610628700
Customs tariff number84818059
ConditionNew
Article
AVE-3610628700
Aventics 3610628700 (FS07-000-200-G014-LEV-(0,1-10,) Feinregelventil
Frequently Bought Together
-
This Item:
€800.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821302089 (PRESSURE REGULATOR G1) Druckregelventil
€58.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5610264800 (ED07-000-060-020-2M12S) E/P Druckregelventil, Serie ED07
€2,648.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Anschluss Ausgang | G 1/4 |
| Nenndurchfluss Qn | 900 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -25 °C |
| Anschluss Eingang | G 1/4 |
| Betriebsdruck max. | 12 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.1 bar |
| SAP-Kurztext | FS07-000-200-G014-LEV-(0,1-10,1) |
| Manufacturer Nr. | 3610628700 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.300000 |
| HS-Code | 84818059 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









