Warmbier 7100.RM.VU. Verifications Unit für Widerstandsmessgeräte
€286.43
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL69901
Manufacturer Nr.
7100.RM.VU
Verifications Unit für Widerstandsmessgeräte
Frequently Bought Together
-
This Item:
€286.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 7100.3000.MK.870. ESD High Ohm Meter Measuring Kit Metriso 3000, with electrodes, digital
€2,316.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 7100.B530.MK. ESD High Ohm Meter Measuring Kit Metriso B530, digital
€1,327.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Wandkonsole für PGT100/120
Edelstahl
• für die schnelle Überprüfung von Widerstandsmessgeräte vor Messungen
• Kann für die Geräte Metriso®3000/Metriso®B530/SRM®200 und SRM®110 verwendet werden
• Widerstandsbereich 10 kΩ bis 1 GΩ
• Prüfwiderstände: 10k/100k/500k/1M/10M/20M/40M/100M/200M/1G
Edelstahl
• für die schnelle Überprüfung von Widerstandsmessgeräte vor Messungen
• Kann für die Geräte Metriso®3000/Metriso®B530/SRM®200 und SRM®110 verwendet werden
• Widerstandsbereich 10 kΩ bis 1 GΩ
• Prüfwiderstände: 10k/100k/500k/1M/10M/20M/40M/100M/200M/1G
| Länge | 120 mm |
| Breite | 80 mm |
| Höhe | 35 mm |
| Lieferumfang | Verification Unit Werkskalibrierschein (Deutsch/Englisch) |
| Verkaufseinheit | 1 Stück |
| Inhaltseinheit | 1 Stück |
| ESD gerecht | ja |
| Manufacturer Nr. | 7100.RM.VU |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
WARMBIER. ESD Sandals Ladies/Men Elektra, heel strap, white, size 35€51.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WARMBIER. ESD Sandals Ladies/Men Elektra, heel strap, white, size 41€51.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WARMBIER 1453.7300.R. ESD anti-slip coating ECOSTAT®, black, on rolls 1220 mm x 10 m€426.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WARMBIER. ESD Clogs Ladies/Men Elektra, heel strap, white, size 42€63.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost









