Knipex 98 66 45. Self-clamping grommet, 130 mm
€13.30
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62341
Manufacturer Nr.
98 66 45
Self-clamping grommet, 130 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€13.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
C.K T5510. SPIRA-FLEX pull-in tape, 10 m
€33.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 90 49 340. Replacement punch for 90 42 340
€15.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | length & inside diameter |
| WL62337 | 86 mm & 10 mm |
| WL62338 | 100 mm & 20 mm |
| WL62339 | 109 mm & 30 mm |
| WL62341 | 130 mm & 45 mm |
| WL62343 | 145 mm & 60 mm |
Protects against contact with a stripped, live conductor. Inner diameter 45mm
- Protects against contact with a stripped, live conductor.
Product details
| item number | WL62341 |
| model | 98 66 45 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 98 66 45 |
| dimensions (LxWxH) | 130 mm x 45 mm x 45 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 369 mm x 165 mm x 93 mm |
| Packaging volume | 5.662 dm³ |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| RoHS conform | no |
| inside diameter | 45 mm |
| VDE | no |
| ESD safe | no |
| tool length | 130 mm |
| type of handle | VDE |
| Manufacturer Nr. | 98 66 45 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Knipex
-
Knipex 79 32 125 ESD. ESD precision electronics side cutter, pointed, 125 mm€45.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 79 02 125. Precision electronics side cutter, ro with, 125 mm€44.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 79 22 120. Precision electronics side cutter, mini head, 120 mm€51.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 79 02 120. Precision electronics side cutter, mini head, 120 mm€46.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










