Metcal STTC-041. Lötspitze STTC Serie konisch lang, gewinkelt 30°, 1,3 x 21,8 mm
€30.91
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24378
Manufacturer Nr.
STTC-041
Lötspitze STTC Serie konisch lang, gewinkelt 30°, 1,3 x 21,8 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€30.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Metcal STTC-847P. Soldering tip STTC series bevelled 60°, 1,78x6,4 mm, opt. geometry
€27.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Metcal STTC-040. Soldering tip STTC Series conically curved 30°, long 0.8x16 mm
€27.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
• einsetzbar mit den System MX-500, MX-5000 und MX-5200
• für temperaturempfindliche Anwendungen
• für temperaturempfindliche Anwendungen
| Verkaufseinheit | 1 Stück |
| Inhaltseinheit | 1 Stück |
| Produktserie | STTC Serie |
| Spitzenlänge | 21,8 mm |
| Lötspitzendurchmesser | 1,3 mm |
| Spitzenform | konisch |
| Spitzenausrichtung | abgewinkelt |
| Spitzen Temperatur | 357 °C |
| passendes Handstück | MX-H1-AVA, MX-RM3E |
| Manufacturer Nr. | STTC-041 |
|---|---|
| Manufacturer | Metcal |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Metcal
-
Metcal STDC-805L. Desoldering cartridge STDC series long 1,27 / 2,03 mm€89.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Metcal STDC-705L. Desoldering cartridge STDC series long 1,27 / 2,03 mm€58.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Metcal STDC-804L. Desoldering cartridge STDC series long 1,2 / 1,79 mm€89.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Metcal STTC-001. Soldering tip STTC series conical, 1x13.5 mm€27.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost