Nitto Kohki DAH105-Y1 24V. DC Linear Piston Compressors 12/24V
NITTO KOHKI
Original product
Net price (excl. VAT)
€369.55
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
NHK-191115651
Manufacturer no.
DAH105-Y1 24V
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.DAH105-Y1 24V
ConditionNew
Article
NHK-191115651
Gleichstrom Kompressoren
Frequently Bought Together
-
This Item:
€369.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Nitto Kohki DPE-800-2G 24V. DC Liquid Pumps 24V
€413.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Nitto Kohki DPE-100-2E 24V. DC Liquid Pumps 24V
€202.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Specification
| Operating pressure: | 0.5 bar |
| Air flow rate: | 2.5 l/min |
| Rated Voltage: | 12 V 24 V |
| Maximum pressure: | 0.8 bar |
| Power consumption: | 0.74 A 0.35 A |
| Lifetime: | 10.000 h |
| Outlet: | Schlauchnippel 6mm A.D. |
| Term: | dauerhaft |
| Ciol protection class: | A oder gleichwertig (JETL) |
| Dimensions (L x W): | 76 x 70 mm |
| Weight: | 0.91 kg |
| Cable length: | 300 mm |
| Manufacturer Nr. | DAH105-Y1 24V |
|---|---|
| Manufacturer | Nitto Kohki |
| Weight | 1.000000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










