Nitto Kohki AC0610. AC Linear Piston Compressor 230V/50Hz
€332.50
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NHK-191102828
Manufacturer Nr.
AC0610
AC Kolbenkompressoren 230V/50Hz
Frequently Bought Together
-
This Item:
€332.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Nitto Kohki DPE-400BL-2E 12V. DC Liquid Pumps 24V/12V brushless
€264.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Nitto Kohki DP0105-Y1 24V. DC Diaphragm Pumps 12V/24V
€97.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Specification
| Operating pressure: | 1.0 bar |
| Air flow rate: | 8 l/min |
| Rated voltage: | 230 V 120 V |
| Maximum pressure: | 1.5 bar |
| Power consumption: | 60 W 52 W |
| Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Lifespan: | 3.000 h |
| Outlet: | ISO Rc 1/4 Internal thread |
| Term: | permanent |
| Coil protection class: | E or equivalent (JETL) or B for UL-1450 |
| Dimensions (L x B): | 68 x 84 mm |
| Weight: | 3.2 kg |
| Cable length: | 270 mm or 200 mm |
| Manufacturer Nr. | AC0610 |
|---|---|
| Manufacturer | Nitto Kohki |
| Weight | 1.000000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









