Knipex 98 67 25. Rubber Standmat, 10000 mm
€1,635.61
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62348
Manufacturer Nr.
98 67 25
Rubber stand mat, 10000 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,635.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 97 99 339. wire end ferrules with plastic collar, crimping area 16 mm, cable 25 mm2, yellow, 50 pieces
€7.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 00 11 V50. LED magnetic light
€7.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | Thickness | length |
| WL62344 | 1 mm | 500 mm |
| WL62345 | 1 mm | 1005 mm |
| WL62346 | 1 mm | 10000 mm |
| WL62347 | 3 mm | 1000 mm |
| WL62348 | 3 mm | 10000 mm |
For site insulation when working on or near live parts. - thickness: 3,0mm
- For site insulation when working on or in the vicinity of live parts.
Product details
| item number | WL62348 |
| model | 98 67 25 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 98 67 25 |
| dimensions (LxWxH) | 10000 mm x 1000 mm x 4 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 10000 mm x 1000 mm x 4 mm |
| Packaging volume | 40 dm³ |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| standards | IEC 61111 |
| RoHS conform | no |
| Thickness | 3 mm |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 10000 mm |
| type of handle | VDE |
| Manufacturer Nr. | 98 67 25 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










