Festo Eamf-A-64A/C/D-100A (529947) Motor Flange
FESTO
Original product
Net price (excl. VAT)
€139.72
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
FES-529947
Manufacturer no.
EAMF-A-64A/C/D-100A
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EAMF-A-64A/C/D-100A
EAN4052568164447
Customs tariff number84839089
ConditionNew
Article
FES-529947
Motor Flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€139.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo Eass-Rs-T-A-4P-15-30-B7 (8079786) Rotary Shaft Seal
€76.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo Eamm-U-86-D50-60G-102 (2803125) Parallel Kit
€746.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| installation position | arbitrary |
| Bearing temperature [°C] | -25 to 60 |
| Relative humidity | 0 - 95 % |
| ambient temperature [°C] | -10 to 60 |
| Interface code Motor in | 100A |
| Interface code coupling housing | 64A 64C 64D |
| Material information | RoHs compliant |
| Product weight [g] | 480 |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-64A/C/D-100A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| EAN | 4052568164447 |
| Weight | 0.480000 |
| HS-Code | 84839089 |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










