Festo Eamk-A-D40-44A/C (552157) Coupling Housing
FESTO
Original product
Net price (excl. VAT)
€159.70
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
FES-552157
Manufacturer no.
EAMK-A-D40-44A/C
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EAMK-A-D40-44A/C
EAN4052568193867
Customs tariff number84839089
ConditionNew
Article
FES-552157
Coupling Housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€159.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo Eagf-V2-Kf-32-400 (2782923) Guide Unit
€514.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo Eamm-A-N80-84Aa (8063606) Axial Kit
€378.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| installation position | arbitrary |
| Bearing temperature [°C] | -25 to 60 |
| Relative humidity | 0 - 95 % |
| ambient temperature [°C] | -10 to 60 |
| Interface code actuator | D40A D40B D40C |
| Interface code coupling housing | 44A 44C |
| Material information | LABS containing materials included RoHs compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-D40-44A/C |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| EAN | 4052568193867 |
| Weight | 0.210000 |
| HS-Code | 84839089 |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










