Festo Eamm-A-P8-38A-57A (562651) Axial Kit
FESTO
Original product
Net price (excl. VAT)
€119.82
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
FES-562651
Manufacturer no.
EAMM-A-P8-38A-57A
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EAMM-A-P8-38A-57A
EAN4052568209261
Customs tariff number84836080
ConditionNew
Article
FES-562651
Axial Kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€119.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo Eamm-U-110-D50-60H-120 (2798760) Parallel Kit
€873.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo Eads-F-D60-87A (1561536) Seal-Set
€83.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| installation position | arbitrary |
| Bearing temperature [°C] | -25 to 60 |
| Relative humidity | 0 - 95 % |
| Protection category | IP40 |
| ambient temperature [°C] | -10 to 60 |
| Transferable torque [Nm] | 6,50 |
| Product weight [g] | 130 |
| Interface code actuator | P8-38A |
| Interface code Motor in | 57A |
| Material information | RoHs compliant |
| Interface code coupling housing | 38A |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-P8-38A-57A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| EAN | 4052568209261 |
| Weight | 0.175000 |
| HS-Code | 84836080 |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










