Festo Eamf-A-44A/B/C-67A-S1 (1476305) Motor Flange
FESTO
Original product
Net price (excl. VAT)
€63.54
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
FES-1476305
Manufacturer no.
EAMF-A-44A/B/C-67A-S1
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EAMF-A-44A/B/C-67A-S1
EAN4052568263508
Customs tariff number84839089
ConditionNew
Article
FES-1476305
Motor Flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€63.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo Eamm-A-D80-140A-S1 (1600674) Axial Kit
€474.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo Eamf-A-38A-55A (558176) Motor Flange
€54.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| installation position | arbitrary |
| Bearing temperature [°C] | -25 to 60 |
| Relative humidity | 0 - 95 % |
| ambient temperature [°C] | -10 to 60 |
| Interface code Motor in | 67A |
| Interface code coupling housing | 44A 44B 44C |
| Material information | RoHs compliant |
| Product weight [g] | 180 |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-44A/B/C-67A-S1 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| EAN | 4052568263508 |
| Weight | 0.170000 |
| HS-Code | 84839089 |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










