Festo Eamf-A-44A/B-87A (530082) Motor Flange
FESTO
Original product
Net price (excl. VAT)
€95.44
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
FES-530082
Manufacturer no.
EAMF-A-44A/B-87A
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EAMF-A-44A/B-87A
EAN4052568164737
Customs tariff number84839089
ConditionNew
Article
FES-530082
Motor Flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€95.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo Eamm-A-M48-75Ga (8063554) Axial Kit
€257.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo Eads-F-D32-60P (2234012) Seal-Set
€70.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| installation position | arbitrary |
| Bearing temperature [°C] | -25 to 60 |
| Relative humidity | 0 - 95 % |
| ambient temperature [°C] | -10 to 60 |
| Interface code Motor in | 87A |
| Interface code coupling housing | 44A 44B |
| Material information | RoHs compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-44A/B-87A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| EAN | 4052568164737 |
| Weight | 0.270000 |
| HS-Code | 84839089 |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










