Festo DSBG-32-50-PPSA-N3 (1645462) Standards-Based Cyli
Excl. 19% VAT ,
Manufacturer Nr.
DSBG-32-50-PPSA-N3
This Item:
Festo DSBG-63-160-PPVA-N3 (1646746) Standards-Based Cyli
Festo DSBG-80-125-PPSA-N3 (1646790) Standards-Based Cyli
Total price
| Stroke [mm] | 50 |
| Piston diameter | 32 mm |
| Dampening length [mm] | 17 |
| Theoretical force at 6 bar, Return flow [N] | 415 |
| Theoretical force at 6 bar, flow [N] | 415 to 483 |
| Moving mass at 0 mm stroke [g] | 110 |
| Weight supplement per 10 mm stroke [g] | 25 |
| Base weight at 0 mm stroke [g] | 465 |
| Supplement moved mass per 10 mm stroke [g] | 9 |