Nitto Kohki TW-00. Spring Balancer - Spring Balancer Series
NITTO KOHKI
Original product
Net price (excl. VAT)
€29.36
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
NHK-169000011
Manufacturer no.
TW-00
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.TW-00
ConditionNew
Article
NHK-169000011
Federzug verbessert Arbeitssicherheit und Effizienz
Frequently Bought Together
-
This Item:
€29.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Nitto Kohki TW-0. Spring Balancer - Spring Balancer Series
€43.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Nitto Kohki JEX-2800A. Needle scalers - Jet Chisel
€586.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Spring balancer improves work safety and efficiency
Our spring balancers offer a simple and cost-effective solution to reduce the load when handling tools, improving work safety and efficiency. The range of spring balancers covers a tool capacity from 0.5 to 70 kg with a maximum cable length of 1.5 metres.
Specification
| Capacity: | 0,5-1,5 kg |
| Stroke: | 0,5 m |
| Weight: | 0,2 kg |
| Manufacturer Nr. | TW-00 |
|---|---|
| Manufacturer | Nitto Kohki |
| Weight | 1.000000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










