EG GEF LT 6442. Eurobehälter mit Längsteiler, 60x40x42 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€123.29
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG GEF LT 6442
Manufacturer no.
EG GEF LT 6442
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EG GEF LT 6442
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG GEF LT 6442
Eurobehälter mit Längsteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€123.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG GEF LT 4312 HG. Eurobehälter mit Längsteiler, 40x30x12 cm
€52.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
RL-KLT 4280-5005. RL-KLT-Behälter, 40x30x28 cm
€10.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 42 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 41.5 cm |
| Usable interior height in stack | 40.3 cm |
| Stacking height | 40.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 88 liter |
| Weight | 3.54 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Length divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF LT 6442 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










