RO 86.6 HD PA FE-3020. Transportroller Maxi HD mit Polyamid-Rädern, 81,68x61,68x17,69 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€97.75
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
RO 86.6 HD PA FE-3020
Manufacturer no.
RO 86.6 HD PA FE-3020
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.RO 86.6 HD PA FE-3020
Country of originGermany
ConditionNew
Article
RO 86.6 HD PA FE-3020
Transportroller Maxi HD mit Polyamid-Rädern
Frequently Bought Together
-
This Item:
€97.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SK EG. Hand trolley Euro containers, without height adjustment
€337.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
RO 86.6 HD PA-5015. Transportroller Maxi HD mit Polyamid-Rädern, 81,68x61,68x17,69 cm
€94.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 81.68 x 61.68 x 17.69 cm |
| Design Castors | 4 swivel wheels, 2 swivel wheels wheel stop |
| Material Castors | PA |
| Ø Castors | 10 cm |
| Weight | 8.74 kg |
| load | 500 kg |
| Colour | traffic red similar RAL 3020 |
| Stacking height | 15.3 cm |
| Manufacturer Nr. | RO 86.6 HD PA FE-3020 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 26 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










