C.K T4741ESD. ESD screwdriver set SL/PZ, 6 pieces
C.K
Original product
Net price (excl. VAT)
€19.93
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL11055
Manufacturer no.
T4741ESD
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.T4741ESD
ConditionNew
Article
WL11055
ESD screwdriver set SL/PZ, 6 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€19.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Überziehschuhe PP, extra stark, für PRO-CLEANmax 1 und PRO-CLEANmax 2, blau, 40gr/m², VPE = 80 Stück
€10.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Piergiacomi CSP-30.5D. Starke Schere
€11.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Ergonomic triangular handle for comfort and increased torque
- Fully ESD compliant, dissipative in all areas of use
- Hardened alloy steel shank for exceptional strength and durability
- Black blades, eliminate chrome reflections and flaking
- Direct injection molding of handle to shaft ensures long-lasting connection and function
- Precisely fitting tip for damage-free screwing in
- Set contents: slotted: 3 x 75, 3 x 100, 5 x 125 mm, pozidriv: 0 x 60, 1 x 80, 2 x 100 mm
Product details
| item number | WL11055 |
| model | 4741 ESD |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4741ESD |
| dimensions (LxWxH) | 35 mm x 115 mm x 320 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 35 mm x 115 mm x 320 mm |
| scope of supply | slot: 3 x 75, 3 x 100, 5 x 125 mm Pozidriv: 0 x 60, 1 x 80, 2 x 100 mm |
| order unit | set |
| ESD safe | yes |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| packaging mass | set |
| VDE | no |
| type of screw | PZ0, PZ1, PZ2, slot |
| Manufacturer Nr. | T4741ESD |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Carl Kammerling International Bendahler Straße 110 DE-42285 Wuppertal www.ck-tools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










