WERA 5105650001. 334/6 Rack Screwdriver Set, Kraftform Plus Lasertip + Rack
€31.15
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL30466
Manufacturer Nr.
05105650001
334/6 Rack Screwdriver Set, Kraftform Plus Lasertip + Rack
Frequently Bought Together
-
This Item:
€31.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Wera 05075631001. Einstellbarer Drehmomentschlüssel für Rechts- und Linksanzug, 3/4", 200-1000 Nm
€1,953.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Wera 05020174001. Selbstjustierender Einsteck-Maulschlüssel für Schlüsselweite 32-41 mm, 14x18 mm, 1 1/4-1 5/8" x 128,1 mm
€76.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Description
- With hexagonal roll-off protection against rolling away
- With Lasertip tip for more grip in the screw head
- Multi-component Kraftform Micro Handle for fast and ergonomic screw fastening
- Screwdriver Take it easy: Colour coding according to profiles and size stamping
- Includes practical rack for clear storage of screwdrivers
Product details
| item number | WL30466 |
| model | 05105650001 |
| manufacturer | WERA |
| manufacturer item number | 05105650001 |
| dimensions (LxWxH) | 285 mm x 210 mm x 55 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 285 mm x 210 mm x 55 mm |
| scope of supply | 350 PH 1 x PH 1x80; 1 x PH 2x100 334 1 x 1,2x6,5x150 335 1 x 0.5x3.0x80; 1 x 0.8x4.0x100; 1 x 1.0x5.5x125 |
| order unit | set |
| content unit | 1 set |
| VDE | no |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| type of screw | mixed |
| packaging mass | set |
| ESD safe | no |
| tool length | 285 mm |
| Manufacturer Nr. | 05105650001 |
|---|---|
| Manufacturer | Wera |
| Country of Manufacture | Czechia |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WERA Werkzeuge GmbH Korzerter Strasse 21-25 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.wera.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










