Knipex 03 01 200 SB. Kombizange mit Kunststoff überzogen, schwarz atramentiert, 200 mm (SB-Karte/Blister)
KNIPEX
Original product
Net price (excl. VAT)
€16.54
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL80571
Manufacturer no.
03 01 200 SB
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.03 01 200 SB
ConditionNew
Article
WL80571
Kombizange mit Kunststoff überzogen, schwarz atramentiert, 200 mm (SB-Karte/Blister)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€16.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Lindström 7590. Ro with nose pliers, Supreme series, 120 mm, pointed/fine, 20 mm jaws
€53.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 13 62 180. StriX wire strippers with cable scissors, black atramentized, 180 mm
€44.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Länge | 245 mm |
| Breite | 84 mm |
| Höhe | 19 mm |
| Länge mit Verpackung | 253 mm |
| Breite mit Verpackung | 115 mm |
| Höhe mit Verpackung | 92 mm |
| Verkaufseinheit | 1 Stück |
| Inhaltseinheit | 1 Stück |
| Art der Verpackung | im Blister |
| VDE | nein |
| Facette | Schneide mit Facette |
| ESD gerecht | nein |
| isoliert | nein |
| Werkzeuglänge | 200 mm |
| Griff Ausprägung | Überzug aus Kunststoff |
| Schneidwert Cu-Kabel, mehrdrähtig | 16 mm² |
| Schneidwert Cu-Kabel, mehrdrähtig (Durchmesser) | 13 mm |
| Zangenart | Kombizange |
| Manufacturer Nr. | 03 01 200 SB |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










