Auer EE 12,8-372.240+DK. Eimer rechteckig
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€3.33
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EE 12,8-372.240+DK
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EE 12,8-372.240+DK
Eimer & Dosen
Frequently Bought Together
-
This Item:
€3.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SC I 0.5-99 F1. Screw-top jars Basic, White pail, green lid
€2.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SC AG 2.5-119 F5. Screw-top jars with comfort handle, White pail, dark-grey lid
€4.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Comprising | Pail with lid, plastic handle |
| Outer dimensions L x W x H | 37.1 x 23.9 x 20.8 cm |
| Internal dimension height | 19 cm |
| Weight | 555 g |
| weight-bearing capacity | 14.08 kg |
| load | 96 kg |
| Colour | traffic white similar RAL 9016 |
| ISO-Volume | 12.8 liter |
| Handle | Plastic handle |
| Lid | with lid |
| Material | PP |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 528 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










