Auer EG 43/17 HG VB. Eurobehälter geschlossen
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€7.90
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG 43/17 HG VB
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG 43/17 HG VB
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€7.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VS 64/32. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€20.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 86/42 HG. Euro containers solid, 80x60x42 cm
€41.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 17 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 15.3 cm |
| Usable interior height in stack | 14 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Reinforced, closed |
| Handles front | closed |
| Handles long side | closed |
| Volume | 15 liter |
| Weight | 1.12 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 130 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










