Auer ER 10,8-267+DK. Eimer rund
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€2.24
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
ER 10,8-267+DK
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
ER 10,8-267+DK
Eimer & Dosen
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EE 17-395.295+DK. Pails oblong, 17 liter
€4.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SC IG 1.0-99 F6. Screw-top jars with comfort handle, White pail, white lid
€3.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Comprising | Pail with lid, plastic handle |
| Diameter x Height | 26.7 x 26.3 cm |
| Interior height | 24.7 cm |
| Weight | 360 g |
| weight-bearing capacity | 11.88 kg |
| load | 81 kg |
| Colour | traffic white similar RAL 9016 |
| ISO-Volume | 10.8 liter |
| Handle | Plastic handle |
| Lid | with lid |
| Material | PP |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 728 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










