DE 1208 BB. Place-on lids for big boxes, 120x80 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€32.75
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
DE 1208 BB
Manufacturer no.
DE 1208 BB
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.DE 1208 BB
Country of originGermany
ConditionNew
Article
DE 1208 BB
Outer dimensions L x W: 120 x 80 cm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€32.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
KLK 1208. Collapsible big boxes with 4 opening flaps, 111x71x82 cm
€308.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ETA5. Label holders
€2.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W | 120 x 80 cm |
| Weight | 5.72 kg |
| Material | 1 A new material HD-PE |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Stacking height | 40 mm |
| Execution | TEC |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | DE 1208 BB |
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 5.720000 |
| Note | Stück auf Palette - 50 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










