SB 353 B3. Assortment box loaded 35x29.5 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€25.00
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
SB 353 B3
Manufacturer no.
SB 353 B3
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.SB 353 B3
Country of originGermany
ConditionNew
Article
SB 353 B3
Properly arranged
AUER Packaging's assortment box is a handy solution for the storage and sorting of small parts. It can be individually configured using various insertable bins. Special details ensure that it is easy to use, such as the spring-loaded lid which is automatically securely locked by pressing down.
AUER Packaging's assortment box is a handy solution for the storage and sorting of small parts. It can be individually configured using various insertable bins. Special details ensure that it is easy to use, such as the spring-loaded lid which is automatically securely locked by pressing down.
- Individually configurable
- Spring-loaded lid
- Automatic lid locking
- Ergonomic handle for folding down
Frequently Bought Together
-
This Item:
€25.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP SG 6427 B4-7016. Schutzkoffer Pro, 60x40x27,8 cm
€309.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP 8644 B3-7016. Schutzkoffer Pro Trolley, 80x60x44,3 cm
€402.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 35 x 29.5 x 7.1 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 31.2 x 26 x 6.3 cm |
| Loading | Assembly 3 |
| Material | ABS + PC |
| Weight | 1.64 kg |
| Grid | 6x5 |
| Delivery scope | with 3 different coloured labels (1x SB E-1003, 1x SB E-5015, 1x SB E-7001) |
| Execution | TEC |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | SB 353 B3 |
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.640000 |
| Note | Stück auf Palette - 330 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










