Bahco 5516. Multi-purpose tweezers, special steel, polished, nickel-plated, 150 mm
€21.76
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL15781
Manufacturer Nr.
5516
Multi-purpose tweezers, special steel, polished, nickel-plated, 150 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€21.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Bahco 5471 F-200. Multi-purpose tweezers, hardened steel, polished 200 mm
€41.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller Erem 258SA. Waver Erem 258SA Precision Tweezers with Pointed Synthetic Tips (PPS) and Serrated Finger Grips for Secure Handling
€40.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Multi-purpose tweezers
- Material: hardened special steel
- Finish:5516: polished and nickel-plated5516 I: PVC coated
Product details
| item number | WL15781 |
| model | 5516 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 5516 |
| length | 150 mm |
| width | 12 mm |
| order unit | piece |
| tool material | special steel |
| packaging mass | piece |
| VDE | no |
| ESD safe | no |
| tool length | 150 mm |
| tweezers type | universal tweezers |
| Manufacturer Nr. | 5516 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | BAHCO Werkzeuge Maybachstr. 10 DE-71711 Steinheim www.bahco-werkzeuge.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










