Weller T0051615999. Reflector attachment for shrink work 6.0 mm, width 18.0 mm
WELLER
Original product
Net price (excl. VAT)
€6.90
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL16435
Manufacturer no.
T0051615999
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.T0051615999
ConditionNew
Article
WL16435
Reflector attachment for shrink work Ø 6.0 mm, width 18.0 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€6.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0051606099. PYROPEN soldering iron set, Profi-Line, butane gas operated
€191.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0051613299. Waver soldering tip Pyropen 70-01-13 Chisel shape 5.0 mm
€18.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
for shrink work
Product details
| item number | WL16435 |
| model | 70 01 55 |
| manufacturer | WELLER |
| manufacturer item number | T0051615999 |
| order unit | piece |
| diameter | 6 mm |
| product series | 70-01 series |
| tip width | 18 mm |
| tip width in inches | 0.709 in |
| suitable handpiece | Pyropen |
| suitable handle | Pyropen, Pyropen Piezo |
| Manufacturer Nr. | T0051615999 |
|---|---|
| Manufacturer | Weller |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










