Weller T0058736804N. NQ40 Hot air nozzle, 4 sides heated, 26x26 mm
WELLER
Original product
Net price (excl. VAT)
€100.97
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL16648
Manufacturer no.
T0058736804N
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.T0058736804N
ConditionNew
Article
WL16648
NQ40 Hot air nozzle, 4 sides heated, 26x26 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€100.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0058727778N. Q04 Hot air nozzles, 6x9 mm, 4 sides heated
€41.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0058727783N. Q08 Hot air nozzles, 12.5x15 mm, 4 sides heated
€99.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- 4 sides heated
- with preheating plate 26 x 26 mm
Product details
| item number | WL16648 |
| model | NQ-40 |
| manufacturer | WELLER |
| manufacturer item number | T0058736804N |
| order unit | piece |
| product series | NQ hot air nozzle |
| tip length | 26 mm |
| tip length in inches | 1.024 in |
| tip width | 26 mm |
| tip width in inches | 1.024 in |
| tip shape | hot air nozzle |
| suitable handle | HAP 2, HAP 3, HAP 3000 |
| Manufacturer Nr. | T0058736804N |
|---|---|
| Manufacturer | Weller |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










